POSŁUSZEŃSTWO

 

Twój pies Cię „nie słucha”? Może dlatego, że nie mówisz jego językiem,  przez co nigdy tak naprawdę nie zrozumiał do końca, o co Ci właściwie chodzi? A może nie zbudowałeś motywacji i nie pokazałeś mu, że współpraca  z Tobą może się opłacać? 

Podczas zajęć z posłuszeństwa dowiesz się, jak zbudować z psem komunikację. Będzie to komunikacja w obie strony: nauczymy Cię narzędzi do wytłumaczenia psu, czego od niego oczekujesz, ale też pokażemy, jak możesz czytać własnego czworonoga i rozpoznać, co on chce Ci przekazać.

Przekonasz się, jak szybko pies potrafi się uczyć, gdy rozumie, czego od niego wymagasz. Dowiesz się, jak wygląda współpraca, a także co może być dla Twojego psa najlepszą formą motywacji. Odkryjemy mocne i słabe strony Twojego czworonoga i sprawimy, że i pies, i Ty będziecie mieli frajdę w treningu, a Wasze codzienne życie stanie się dużo łatwiejsze i bezkonfliktowe. 

OBRONA

 

Dość myląca nazwa „obrona” sprawiła, że ten rodzaj treningu jest często niezrozumiany i niepopularny wśród opiekunów psów. Tymczasem odpowiednio poprowadzone zajęcia z gryzienia, to dające wiele korzyści wykorzystanie naturalnych popędów i predyspozycji psa. Efektem takiej pracy jest wzmocnienie pewności siebie i rozwój czworonoga, a przede wszystkim dobra zabawa, która pomoże zwierzakowi nawiązać lepszą więź z przewodnikiem, niezależnie od rasy i wieku psa. 

Dla opiekunów, którzy złapią bakcyla, a ich pies wykaże się odpowiednimi predyspozycjami, z czasem zajęcia mogą przybrać formę treningu przygotowującego do udziału w zawodach czy egzaminach psich sportów, takich jak IGP czy mondioringu. 

ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

 

Masz problem ze swoim psem? Rady z Internetu nie działają i masz wrażenie, że próbowałeś już dosłownie wszystkiego? Nie trać więcej czasu, bo problemy same nie znikną – przeciwnie zachowania utrwalone i często (choć nieświadomie) wielokrotnie przez Ciebie wzmocnione, będzie jeszcze trudniej wyeliminować. Przygotuj się natomiast, że będzie to proces wymagający od Ciebie i innych domowników sporo pracy i zaangażowania. Wiadomo przecież, by psa czegoś oduczyć i kontrwarunkować jego zachowanie, potrzeba znacznie więcej czasu niż przy uczeniu nowego zachowania. Nie poddawaj się jednak! Twoja praca pod okiem doświadczonego trenera i konsekwencja są w stanie sporo zdziałać.

TROPIENIE

 

Twój pies ma nieustannie nos przy ziemi, a kiedy węszy nic i nikt dla niego nie istnieje? Doskonale! To może oznaczać, że ma wrodzone predyspozycje i pasję do… tropienia, czyli podążania śladem określonego zapachu. Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko uszczęśliwić swojego psa i podjąć tę aktywność wspólnie z czworonogiem.

Nasi trenerzy wprowadzą Cię w świat górnego i dolnego wiatru, układania śladu, pokażą, jak nauczyć psa oznaczania przedmiotów i będą uparcie powtarzać, że i tak „wszystko zaczyna się od stopy”. Zastanawiasz się jeszcze „po co mojemu psu to tropienie” ? Uczy psa samodzielności, wzmacnia skupienie, buduje pewność siebie, obniża poziom lęku i agresji, poprawia kondycję psa i …właściciela.

KONTAKT

Working Dogs
Ul. POW 17 lokal 8,
90-248 ŁÓDŹ

kontakt@workingdogs.pl

FOLLOW US

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i jako pierwszy dowiedz się o tym, co słychać w WDF

  • newsy/eventy/seminaria 
  • tipy szkoleniowe 
  • promocje/produkty