EDUKACJA NAJMŁODSZYCH

Naszym marzeniem i nadrzędnym celem jest zapewnienie ludziom dostępu do sprawdzonej wiedzy na temat psów i ich potrzeb. Wiedzą tą chcemy dzielić się właśnie z dziećmi i młodzieżą, ponieważ w naszej opinii jest to najlepsza inwestycja w psią przyszłość. Jesteśmy przekonani, że poprzez spotkania edukacyjne z najmłodszymi, mamy szansę na poprawę relacji na linii pies – dziecko. Spotkania edukacyjne mają na celu zaszczepienie szacunku do psów, a być może w dalszej perspektywie także pasji, która zaowocuje piękną i bezpieczną dla obydwu stron przyjaźnią psio-ludzką.

DOMY TYMCZASOWE

Pierwszym krokiem w drodze po lepszą przyszłość psa po przejściach jest często dom tymczasowy. Wielokrotnie ratunkiem psów z problemami jest praca, która już na etapie przygotowania czworonoga do adopcji, bywa kluczowa. Dom tymczasowy ma za zadanie poznać psa, zlokalizować jego “słabości” i nauczyć go funkcjonowania w domu z ludźmi. Dzięki temu przyszły właściciel będzie miał pełną wiedzę na temat psa, a ten ma szansę być na pewnym etapie szkolenia, już przekraczając próg nowego domu. Trenerzy w naszych szeregach są domami tymczasowymi dla kilku czworonogów, między innymi z Fundacji Oh, BelgOn, ale świadczymy także inne formy wsparcia dla zewnętrznych domów tymczasowych.

OBOZY I SEMINARIA

Obozy szkoleniowe są połączeniem wszystkich możliwych aspektów szkolenia i rozwoju psa w treningu. Typowe konsultacje behawioralne nie są w stanie zastąpić kilkudniowego obozu, na który składają się wykłady, rozwiązywanie problemów, szlifowanie umiejętności psa, socjalizacja w nowym miejscu z ludźmi oraz psami pod czujnym okiem wykwalifikowanych trenerów. Takie wyjazdy pozwolą na przepracowanie wybranych problemów psa, ale także na obserwację czworonogów innych uczestników. Working Dogs Camps to przede wszystkim społeczność miłośników psów, która wspiera się i stanowi pewnego rodzaju nośnik wiedzy na temat potrzeb psa.

Wykłady oraz seminaria tematyczne mają za zadanie rozpowszechnienie niezbędnej wiedzy na temat psów, ich potrzeb oraz nowoczesnych metod szkoleniowych. Korzystając z wieloletniego doświadczenia naszych trenerów, dostarczymy Wam wyłącznie wartościowe edukacyjnie materiały, sprawdzone techniki i narzędzia szkoleniowe.

SZKOLENIA

Trenerzy Fundacji Working Dogs działają na co dzień w Warszawie, Łodzi oraz Brzezinach. Prowadzą szkolenia indywidualne z zakresu: podstawowe posłuszeństwo, obrona, zabawy węchowe, tropienie. Pracujemy z psami każdej rasy i w każdym wieku, bo na naukę nigdy nie jest za późno. Zdecydowanie zachęcamy jednak, by na trening zgłosić się już z kilkutygodniowym szczeniakiem. Wtedy efektywność szkolenia jest największa i udaje się uniknąć poważniejszych błędów. W zależności od potrzeb psa i jego opiekuna skupiamy się na rozwiązywaniu problemów behawioralnych, kontrwarunkowaniu zachowań tzw. niepożądanych, ale także wzmacnianiu pewności siebie u psa lękowego czy nauczeniu czworonoga przebywania w samotności. Uczymy właścicieli poprawnej komunikacji z psem, odczytywania i reagowania na sygnały stresu tak, aby podnieść komfort życia psa oraz jego opiekunów,a także zapobiegać ewentualnym pogryzieniom.

HOTEL DLA PSÓW

Fundacja Working Dogs ma w ofercie także hotel dla psów wraz z możliwością treningów. Rozstanie z właścicielem bywa dla czworonoga niezwykle stresujące. W naszej opinii oddanie psa na hotel, to nie tylko czas rozłąki z przewodnikiem i zapewnienie mu podstawowej opieki, ale przede wszystkim możliwość wzmocnienia i usamodzielnienia psa. Okazuje się, że już zmiana otoczenia, możliwość wypoczęcia w spokojnych warunkach, fenomenalnie wpływają na wyciszenie psa. Dla nas to kolejne potwierdzenie, że współczesny pies towarzyszący nie ma wystarczającej ilości snu, a przede wszystkim snu w komfortowych warunkach, co będzie miał zapewnione w naszych hotelach.

KONTAKT

Working Dogs
Ul. POW 17 lokal 8,
90-248 ŁÓDŹ

kontakt@workingdogs.pl

FOLLOW US

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i jako pierwszy dowiedz się o tym, co słychać w WDF

  • newsy/eventy/seminaria 
  • tipy szkoleniowe 
  • promocje/produkty