MAGDA

 

„Im mniej oczekujesz od psa w treningu, tym więcej dostaniesz”- to motto przyświeca Magdzie w codziennej pracy z psami i ich właścicielami. Jej głównym celem jest nauczenie ludzi, w jaki sposób można dogadać się z psem bez konfliktu, co w efekcie poprawi komfort życia czworonoga i człowieka. Magda zajmuje się szkoleniem psów od 2019 roku, ale pasja do pracy ze zwierzętami towarzyszyła jej już od dziecka.

Uczestniczyła w wielu kursach, seminariach oraz obozach prowadzonych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych topowych trenerów. Sama również prowadzi seminaria oraz obozy. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia IACP – International Association of Canine Professionals. Na co dzień trener i przewodnik Marvela – czteroletniego owczarka starnoniemieckiego, od którego wszystko się zaczęło oraz Shuri – rocznej suczki owczarka belgijskiego Malinois. W wolnym czasie kocha podróżować oraz jeździć konno. Nieustannie też poszerza wiedzę na temat szkolenia psów, by pomagać jeszcze skuteczniej. 

TOMEK

 

Jako trener psów realizuje się od ponad 5 lat. Pomaga psom rodzinnym oraz tym, które na co dzień są na służbie. Prowadzi zajęcia z posłuszeństwa, detekcji zapachów oraz tropienia. Ma na koncie przygotowanie do dogoterapii wspaniałego Golden retrievera – Luka. Śmiało można też napisać, że to jeden z najlepszych pozorantów w Polsce. Potwierdzają to również psy, które chętniej oddadzą gryzak jemu, niż swojemu przewodnikowi. „Najważniejsze jest zaufanie do pozoranta” – to założenie przyświeca Tomkowi podczas każdego treningu z obrony i gryzienia. Tomek stawia wyłącznie na zdrową relację na linii pies – pozorant dlatego nie stosuje  dawnych metod zastraszania psów w treningu.

Prywatnie jest przewodnikiem trzech owczarków belgijskich Bushy’ego, Huntera oraz Eiry. Jest współorganizatorem wielu obozów, seminariów i wykładów o tematyce kynologicznej. Jego zainteresowania nie kończą się na psach –  jego hobby to militaria, jest także instruktorem strzelectwa sportowego.

MIKOŁAJ

 

„Uczę właścicieli i przewodników czworonogów, jak żyć z psem, aby obie strony były w pełni zadowolone” – mówi o sobie Mikołaj. Psy to przede wszystkim jego wielka pasja, dlatego podchodzi do treningów z wielkim zaangażowaniem, cierpliwością i dbałością o detale. Jego niezmącony niczym spokój działa kojąco zarówno na klientów, jak na i psy pracujące na placu. Idealnie sprawdza się także w zderzeniu z wulkanem dziecięcej energii, jakiej doświadcza podczas prowadzenia spotkań na temat bezpieczeństwa w kontaktach z psem w szkołach czy przedszkolach. Jest też współorganizatorem obozów i seminariów, członkiem międzynarodowego stowarzyszenia IACP

Na co dzień jest przewodnikiem dwóch psów: Bjorna – użytkowego owczarka niemieckiego oraz  Tauri – owczarka belgijskiego. W wolnych chwilach zdobywa wiedzę o tym jak się uczyć oraz rozwija się za pośrednictwem seminariów, szkoleń i webinariów. „Uwielbiam, kiedy nauka staje się dla psa najlepszą formą spędzania czasu, ponieważ ja także lubię w ten sam sposób spędzać czas” – dodaje Mikołaj. 

MONIKA

 

Na co dzień trenuje głównie z właścicielami psów rodzinnych, często adoptowanych. Pomaga uporządkować codzienne życie z czworonogiem tak, aby panowała w nim równowaga. Swoją pasją i wiedzą na temat psów chętnie dzieli się z najmłodszymi podczas spotkań w przedszkolach, szkołach, które mają na celu profilaktykę pogryzień dzieci. 

Jej przygoda z psami rozpoczęła się w 2011 roku wraz z adopcją jedynej w swoim rodzaju wybuchowej mieszanki kundla-pracoholika o naprawdę potężnych popędach. Imię Wariat w pełni odzwierciedlało temperament adopciaka. Wrodzony potencjał, ogromna motywacja do pracy, ale też – nie oszukujmy się – spore problemy, jakie wtedy sprawiał roczny pies po przejściach sprawiły, że regularne treningi, kursy i seminaria stały się ich sposobem na życie. Z czasem naturalnie przyszło też pomaganie innym właścicielom w tarapatach. Do dziś posiwiały nieco, ale nadal pełen energii senior Wariat pomaga czasem w treningach i socjalizacji psów klientów.

PAULINA

 

Jest na początku swojej drogi trenerskiej, ale od kilku miesięcy mogliście ją spotykać na placu Dog Training System, gdzie nabierała doświadczenia trenerskiego pod czujnym okiem Magdy. W ostatnich latach uczestniczyła w wielu kursach, seminariach oraz obozach poświęconych psiej tematyce.

Paulina jest właścicielką dwóch psów – Serwusa (lękowego kundelka) oraz Duli (reaktywnej amstaffki). To na nich nauczyła się najwięcej i właściwie nieprzerwanie od niemal dwóch lat trenuje z Dulą na placu Dog Training System. Co ciekawe, jest zwolenniczką psów z tzw. recyklingu czy drugiego obiegu – obydwa jej psy są adoptowane i właśnie z takimi lubi pracować.

W 2018 roku ukończyła dwuletnią szkołę i otrzymała tytuł technika weterynarii, a przez niemal kolejne 3 lata pomagała w dwóch lecznicach weterynaryjnych. To jej kolejna supermoc, którą chętnie wykorzystuje w treningu psów. Aspekt zdrowotny, tak często pomijany przez behawiorystów, bywa kluczem do poprawy zachowań i komfortu życia współczesnych czworonogów.

KONTAKT

Working Dogs
Ul. POW 17 lokal 8,
90-248 ŁÓDŹ

kontakt@workingdogs.pl

FOLLOW US

NEWSLETTER

Zapisz się do newslettera i jako pierwszy dowiedz się o tym, co słychać w WDF

  • newsy/eventy/seminaria 
  • tipy szkoleniowe 
  • promocje/produkty