W zeszłym tygodniu mieliśmy okazję wziąć udział w nietypowym wydarzeniu – nasi trenerzy i ich psy pomagali przy kolejnych zawodach pt. „Bezpieczna firma”.

Jaki był nasz udział?

Oczywiście odegranie scenariusza pogryzienia przez psa. Dla psów wyglądało to zupełnie jak typowy trening obrony z możliwością gryzienia pozoranta – tu w rolach głównych można było zobaczyć Tomasza Ławskiego oraz Piotra Walerysiaka, którzy pracowali na zmianę z różnymi psami.

A jaki to miało cel? Przeszkolone pod kątem medycznym drużyny z różnych firm zabezpieczające ten trening (a były tam różne firmy – 3-4 osobowe drużyny), miały za zadanie zabezpieczyć ofiarę pogryzienia. W pewnym momencie w trakcie treningu obrony pozorant wbiegał za parawan, wtedy rozpoczynaliśmy symulacje pogryzienia i pojawiał się aktor odgrywający ofiarę pogryzienia. Każda drużyna miała za zadanie wbiec na miejsce wypadku, zabezpieczyć to miejsce (w tym odgonić psa z przewodnikiem), zabezpieczyć ranę szarpaną (twarzy, ręki, tętnicy). Drużyny miały okazję przepracować zakładanie stazy, szycie, zabezpieczanie ran szarpanych. Wszystko działo się w średnio komfortowych warunkach, bo jeżeli drużyna nie zadbała o to, by pies się oddalił, pozoranci mieli za zadanie utrudnić udzielenie pomocy i pies nadal oszczekiwał ofiarę i ekipę ratunkową.

Bez obaw – choć wyglądało to dosyć poważnie, nikt nie został pogryziony. A pies naszej trenerki Magdy Czajkowskiej z Dog Training System zadbał, by „ofiara” wróciła do domu bez traumy z pozytywnym nastawieniem do psiaków.

Z tego miejsca pragniemy pogratulować zwycięskim drużynom. Na podium znalazły się grupy:

1. Valeo

2. Ekarterra

3. NBP

Gratulacje! Świetna robota!

A przy okazji chcemy serdecznie podziękować za to zaproszenie! To było zupełnie inne wydarzenie, wspaniałe doświadczenie ale też realne zagrożenie, które dzięki grupie trenerów Working Dogs część osób mogła przepracować.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zapraszamy na fanpage Moja Bezpieczna Firma- zawody ratownicze. Tu znajdziecie nagranie z wydarzenia. Dodatkowo dzisiaj w TVN Turbo o godzinie 18:00 i 22:00 możecie zobaczyć nieco więcej w programie „Raport Turbo”. Zapraszamy do wspólnego oglądania!